Daca faceți parte din personal nedidactic alegeti ultima opțiune
Choose
Educatoare
Profesor învățământul preșcolar
Învățător
Profesor învățământul primar
Institutor
Profesor
Maistru instructor
Personal didactic auxiliar
Personal nedidactic
Situație statistică *
Daca faceți parte din personal nedidactic alegeti ultima opțiune
Choose
Educatoare
Învățători
Profesori care predau discipline specifice învățământului profesional și tehnic
Profesori care predau în unități de învățământ cu specific profesional și tehnic- alte discipline decat cele tehnice)
Profesori(care nu se încadrează la punctele c sau d)
Maiștri instructori
Personal didactic cu funcții de conducere, îndrumare și control
Personal didactic auxiliar
Profesori învățământul preșcolar
Profesori învățământul primar
Institutori
Personal nedidactic
Telefonul *
ex: 722432561 (cifra 0 nu se completeaza pe prima poziție)
Your answer
Domiciliul *
Your answer
Încadrat(ă) ca: *
Choose
titular
suplinitor calificat
detaşat
alte situaţii
Unitatea de învăţământ *
Alegeți din listă. În cazul în care unitatea de învățământ nu se regăsește în lista existentă, alegeți "Other" și completați mai jos în următorul câmp.
Choose
Centrul Judeţean de Excelenţă Prahova
Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Prahova
Centrul Școlar de Educație Incluzivă Nr.1, Municipiul Ploiești
Centrul Școlar de Educație Incluzivă Nr.2, Municipiul Ploiești
Centrul Școlar de Educație Incluzivă, Comuna Filipeștii de Tîrg
Centrul Școlar de Educație Incluzivă, Orașul Breaza
Centrul Școlar de Educație Incluzivă, Orașul Vălenii de Munte
Clubul Copiilor „Martha Bibescu”, Orașul Comarnic
Clubul Copiilor, Orașul Vălenii de Munte
Clubul Copiilor, Municipiul Câmpina
Clubul Copiilor, Orașul Slănic
Clubul Sportiv Școlar, Municipiul Ploiești
Colegiul „Ferdinand I”, Comuna Măneciu
Colegiul „Ion Kalinderu”, Orașul Bușteni
Colegiul „Mihail Cantacuzino”, Orașul Sinaia
Colegiul „Spiru Haret”, Municipiul Ploiești
Colegiul de Artă „Carmen Sylva”, Municipiul Ploiești
Colegiul Economic „Virgil Madgearu”, Municipiul Ploiești
Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza”, Municipiul Ploiești
Colegiul Național „Ion Luca Caragiale”, Municipiul Ploiești
Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Municipiul Ploiești
Colegiul Național „Nichita Stănescu”, Municipiul Ploiești
Colegiul Național „Nicolae Grigorescu”, Municipiul Câmpina
Colegiul Național „Nicolae Iorga”, Orașul Vălenii de Munte
Colegiul Naţional Militar „Dimitrie Cantemir” Breaza
Colegiul Naţional Pedagogic „Regina Maria”, Municipiul Ploieşti
Colegiul Tehnic Forestier, Municipiul Câmpina
Grădiniţa „Sophia”, Municipiul Ploieşti
Grădinița cu Program Normal „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” Ploiești
Grădinița cu Program Normal Nr. 1, Orașul Vălenii de Munte
Grădiniţa cu Program Normal și Prelungit „Dandelion”, Oraşul Băicoi
Grădinița cu Program Normal și Program Prelungit „Frunza de Stejar”, Orașul Plopeni
Grădinița cu Program Normal și Program Prelungit „Mish-Mash”, Orașul Băicoi
Grădinița cu Program Normal și Program Prelungit „Hello Kids „
Grădinița cu Program Normal și Program Prelungit, Orașul Băicoi
Grădinița cu Program Prelungit „Ariel” Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Clopoțica”, Orașul Urlați
Grădinița cu Program Prelungit „Ducky-Duck” Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Pișcoţel” Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Ploieștiul În Culori”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Scufița Roșie”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Sf.Mucenic Mina”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Sfântul Spiridon”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Kit, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2, Comuna Filipeștii de Pădure
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 21, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 23, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 28, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 30, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 32, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 33, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 35, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 38, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 40, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 47, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5, Orașul Mizil
Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9, Municipiul Câmpina
Grădinița cu Program Prelungit și Program Normal „Crai Nou”, Municipiul Ploiești
Grădinița cu Program Prelungit și Program Normal „Iulia Hașdeu”, Municipiul Câmpina
Grădiniţa Step By Step cu Program Prelungit „Dumbrava Minunată”, Municipiul Ploieşti
Grădinița Step By Step cu Program Prelungit și Program Normal „Licurici”, Municipiul Ploiești
Grădinița Step By Step cu Program Prelungit și Program Normal „Raza de Soare”, Municipiul Ploiești
Liceul „Simion Stolnicu”, Orașul Comarnic
Liceul Tehnologic „1 Mai”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic „Anghel Saligny”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic „Carol I”, Comuna Valea Doftanei
Liceul Tehnologic „Constantin Cantacuzino”, Orașul Băicoi
Liceul Tehnologic „Constantin Istrati”, Municipiul Câmpina
Liceul Tehnologic „Elie Radu”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic „Gheorghe Ionescu-Sisești”, Comuna Valea Călugărească
Liceul „Carol I”, Orașul Plopeni
Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic „Tase Dumitrescu”, Orașul Mizil
Liceul Tehnologic „Teodor Diamant”, Orașul Boldești-Scăeni
Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii „Victor Slăvescu”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic Agricol, Comuna Bărcănești
Liceul Tehnologic Agromontan „Romeo Constantinescu”, Orașul Vălenii de Munte
Liceul Tehnologic de Servicii „Sfântul Apostol Andrei”, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic de Transporturi, Municipiul Ploiești
Liceul Tehnologic Energetic, Municipiul Câmpina
Liceul Tehnologic Mecanic, Municipiul Câmpina
Liceul Tehnologic Ucecom „Spiru Haret” Breaza
Liceul Tehnologic, Comuna Bălțești
Liceul Tehnologic, Sat Cioranii de Jos, Comuna Ciorani
Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu”, Orașul Breaza
Liceul Teoretic „Brâncoveanu Vodă”, Orașul Urlați
Liceul Teoretic „Grigore Tocilescu”, Orașul Mizil
Liceul Teoretic „Șerban Vodă”, Orașul Slănic
Liceul Teoretic, Comuna Filipeștii de Pădure
Liceul Teoretic, Orașul Azuga
Palatul Copiilor, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”, Municipiul Câmpina
Școala Gimnazială „Andrei Mureșanu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Andrei Nicolescu-Păcureți”, Comuna Păcureți
Școala Gimnazială „Andrei Rădulescu”, Comuna Chiojdeanca
Școala Gimnazială „Anton Pann”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Municipiul Câmpina
Școala Gimnazială „Candiano Popescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Canuță Ionescu”, Orașul Urlați
Școala Gimnazială „Carol I”, Orașul Plopeni
Școala Gimnazială „Constantin Stere”, Comuna Bucov
Școala Gimnazială „Dumitru Brezeanu”, Comuna Teișani
Școala Gimnazială „Elena Doamna”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Eroilor”, Comuna Lipănești
Şcoala Gimnazială „Excelsis”, Municipiul Ploieşti
Școala Gimnazială „Fortium”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „George Coșbuc”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „George Emil Palade”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Gheorghe Costescu”, Comuna Aluniș
Școala Gimnazială „Gheorghe Diboș”, Comuna Mănești
Școala Gimnazială „Gheorghe Lazăr”, Comuna Bărcănești
Școala Gimnazială „Grigore Moisil”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Henri Mathias Berthelot”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „I.A.Bassarabescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Ing. Gheorghe Pănculescu”, Orașul Vălenii de Munte
Școala Gimnazială „Înv. Athanasie Jan Stoicescu”, Comuna Ariceștii Zeletin
Școala Gimnazială „Învățător Dinu Nicolae”, Comuna Dumbrava
Școala Gimnazială „Învățător Ion Mateescu”, Comuna Poiana Câmpina
Școala Gimnazială „Învățător Radu Ion”, Sat Vadu Părului, Comuna Albești-Paleologu
Școala Gimnazială „Ioan Duhovnicul”, Comuna Bănești
Școala Gimnazială „Ioan Grigorescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Ioan Moga”, Sat Dițești, Comuna Filipeștii de Pădure
Școala Gimnazială „Ion Câmpineanu”, Municipiul Câmpina
Școala Gimnazială „Ion Ionescu”, Comuna Valea Călugărească
Școala Gimnazială „Laurentiu Fulga”, Sat Fulga de Sus, Comuna Fulga
Școala Gimnazială „Mănăstireanu Mihai”, Comuna Predeal-Sărari
Școala Gimnazială „Matei Basarab”, Comuna Brebu
Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Mihai Viteazul”, Orașul Boldești-Scăeni
Școala Gimnazială „Mihai Vodă”, Sat Pleașa, Comuna Bucov
Școala Gimnazială „Minerva Alexandrescu” Comuna Șoimari
Școala Gimnazială „Mitropolit Pimen Georgescu”, Comuna Provița de Sus
Școala Gimnazială „Nestor Urechia”, Orașul Bușteni
Școala Gimnazială „Nichita Stănescu”, Comuna Ceptura
Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Nicolae Titulescu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Platon Mocanu”, Sat Drajna de Jos, Comuna Drajna
Școala Gimnazială „Prof.Dinu Mihail Dan”, Sat Magula, Comuna Tomșani
Școala Gimnazială „Profesor Cristea Stănescu”, Comuna Cornu
Școala Gimnazială „Profesor Eugeniu Corbu”, Sat Podgoria, Comuna Tătaru
Școala Gimnazială „Profesor Nicolae Simache”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Profesor Oprea Mihai”, Sat Negoiești, Comuna Brazi
Școala Gimnazială „Radu și Severa Novian”, Comuna Adunați
Școala Gimnazială „Radu Stanian”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Radu Tudoran”, Comuna Blejoi
Școala Gimnazială „Rareș Vodă”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Sfânta Maria”, Orașul Mizil
Școala Gimnazială „Sfânta Vineri”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Sfântul Vasile”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Sfinții Împărați”, Comuna Balta Doamnei
Școala Gimnazială „Sfîntul Nicolae”, Orașul Mizil
Școala Gimnazială „Toma Caragiu”, Municipiul Ploiești
Școala Gimnazială „Toma T. Socolescu”, Comuna Păulești
Școala Gimnazială „Traian Săvulescu”, Comuna Izvoarele
Școala Gimnazială Centrală, Municipiul Câmpina
Școala Gimnazială Internațională „Spectrum” Ploiești
Școala Gimnazială Nr. 1, Comuna Telega
Școala Gimnazială Nr. 1, Orașul Mizil
Școala Gimnazială Nr. 2, Orașul Boldești-Scăeni
Școala Gimnazială Nr. 2, Orașul Comarnic
Școala Gimnazială, Comuna Apostolache
Școala Gimnazială, Comuna Ariceștii Rahtivani
Școala Gimnazială, Comuna Baba Ana
Școala Gimnazială, Comuna Bătrîni
Școala Gimnazială, Comuna Berceni
Școala Gimnazială, Comuna Bertea
Școala Gimnazială, Comuna Boldești-Grădiștea
Școala Gimnazială, Comuna Brazi
Școala Gimnazială, Comuna Călugăreni
Școala Gimnazială, Comuna Cărbunești
Școala Gimnazială, Comuna Cocorăștii Colț
Școala Gimnazială, Comuna Cocorăștii Mislii
Școala Gimnazială, Comuna Colceag
Școala Gimnazială, Comuna Cosminele
Școala Gimnazială, Comuna Drăgănești
Școala Gimnazială, Comuna Dumbrăvești
Școala Gimnazială, Comuna Filipeștii de Tîrg
Școala Gimnazială, Comuna Fîntînele
Școala Gimnazială, Comuna Florești
Școala Gimnazială, Comuna Gherghița
Școala Gimnazială, Comuna Gornet
Școala Gimnazială, Comuna Gornet-Cricov
Școala Gimnazială, Comuna Gura Vadului
Școala Gimnazială, Comuna Gura Vitioarei
Școala Gimnazială, Comuna Iordăcheanu
Școala Gimnazială, Comuna Jugureni
Școala Gimnazială, Comuna Lapoș
Școala Gimnazială, Comuna Măgurele
Școala Gimnazială, Comuna Măgureni
Școala Gimnazială, Comuna Olari
Școala Gimnazială, Comuna Plopu
Școala Gimnazială, Comuna Podenii Noi
Școala Gimnazială, Comuna Poienarii Burchii
Școala Gimnazială, Comuna Provița de Jos
Școala Gimnazială, Comuna Puchenii Mari
Școala Gimnazială, Comuna Salcia
Școala Gimnazială, Comuna Sălciile
Școala Gimnazială, Comuna Scorțeni
Școala Gimnazială, Comuna Secăria
Școala Gimnazială, Comuna Șotrile
Școala Gimnazială, Comuna Ștefești
Școala Gimnazială, Comuna Surani
Școala Gimnazială, Comuna Talea
Școala Gimnazială, Comuna Tinosu
Școala Gimnazială, Comuna Tîrgșoru Vechi
Școala Gimnazială, Comuna Vadu Săpat
Școala Gimnazială, Comuna Vărbilău
Școala Gimnazială, Comuna Vîlcanești
Școala Gimnazială, Liliești Orașul Băicoi
Școala Gimnazială, Sat Buda, Comuna Rîfov
Școala Gimnazială, Sat Cioranii de Sus, Comuna Ciorani
Școala Gimnazială, Sat Dîrvari, Comuna Valea Călugărească
Școala Gimnazială, Sat Măneciu-Pămînteni, Comuna Măneciu
Școala Gimnazială, Sat Mărginenii de Jos, Comuna Filipeștii de Tîrg
Școala Gimnazială, Sat Nedelea, Comuna Ariceștii Rahtivani
Școala Gimnazială, Sat Poseștii-Pămînteni, Comuna Posești
Școala Gimnazială, Sat Potigrafu, Comuna Gorgota
Școala Gimnazială, Sat Strejnicu, Comuna Tîrgșorul Vechi
Școala Gimnazială, Sat Tăriceni, Comuna Șirna
Școala Gimnazială, Sat Vărbila, Comuna Iordăcheanu
Şcoala Postliceală „Fortuna”, Municipiul Ploieşti
Școala Postliceală „Louis Pasteur” Câmpina
Școala Postliceală Fundația Feg Ploiești
Școala Postliceală Sanitară „Dr.Dinu”, Municipiul Câmpina
Școala Postliceală Sanitară „Regina Maria de România” Ploiești
Școala Postliceală Sanitară „Sfântul Vasile Cel Mare” Ploiești
Școala Postliceală Sanitară „Thoma Ionescu” Ploiești
Școala Primară „Angels” Păulești
Şcoala Primară „Căsuța cu Povești” Ploiești
Școala Profesională Specială, Orașul Plopeni
Școala Profesională, Comuna Cerașu
Școala Profesională, Comuna Sîngeru
Școala Profesională, Comuna Starchiojd
other
Unitatea de învățământ
Completați aici doar dacă unitatea de învățământ nu se regăsește în lista de mai sus. Completați cu diacritice și fără prescurtări!
Your answer
Localitatea unității de învățământ *
Your answer
Mediul *
Choose
urban
rural
Județul *
Denumirea programului de formare profesională continuă *
Choose
1. A fi dascăl azi - Cod de etică
2. Abilitarea curriculară a cadrelor didactice din învăţământul primar pentru clasa pregătitoare
3. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial
4. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial - chimie
5. Abilitarea curriculară pentru nivelul gimnazial - fizică
6. Activitatea educativă – componentă a educației permanente
7. Adaptarea curriculei şi a învăţării – condiţie a succesului şcolar
8. Administrarea rețelelor de calculatoare
9. Ansamblu de cutume și valori fundamentale ale rromilor – Curs interactiv
10. Aspecte metodice privind predarea ştiinţelor socio-umane
11. Asigurarea calității în școală
12. Aplicarea principiului egalității de șanse în școală
13. Aspecte metodice privind predarea informaticii în gimnaziu și liceu
14. Aspecte metodice privind predarea matematicii în gimnaziu și liceu
15. Atelierele Merito
16. Competențe media în învățământul primar – abordarea curriculum-ului informal
17. Competenţe specifice şi de bază pentru disciplina biologie și didactica specialității
18. Competenţe specifice şi de bază pentru disciplina istorie şi didactica specialităţii
19. Comportamentul violent şi absenteismul – prevenire şi intervenţie
20. Comunicare, transparență publică, relații instituționale și gestionarea documentelor
21. Consilierea în grădiniţă şi şcoală
22. Colaborare, cooperare și comunicare între școală și familie
23. Cunoașterea principiilor comportamentale de bază – factor esențial pentru lucrul cu copiii cu autism
24. Curs practic de consiliere şi orientare
25. Desegregare școlară și creștere a calităţii educaţionale în unităţile de învăţământ preuniversitar – Curs interactiv
26. Dezvoltarea competențelor de învățare și facilitare a înțelegerii prin metode interactive de vizibilizare și utilizare a diferitelor tipuri de gândire
27. Dezvoltarea competenţelor didactice de evaluare a învăţării prin examene naţionale, la disciplinele din programele de examene naţionale
28. Dezvoltarea personală și inteligența emoțională
29. Etwinning – oportunități de dezvoltare profesională și personală a cadrelor didactice
30. Elemente de didactică pentru debutanţi şi stagiari
31. Elemente de legislaţie pentru managerii școlari
32. Elemente de pedagogie și psihologie a educației pentru susținerea examenelor și concursurilor naționale
33. Elemente de psihopedagogia supradotării
34. Educație financiară
35. Educație nutrițională
36. Evaluarea la MATEMATICĂ – pas cu pas – la gimnaziu
37. Evaluarea la MATEMATICĂ– pas cu pas – la liceu
38. Evaluarea, componentă esenţială a procesului didactic
39. Evaluare prin probe practice/orale și inspectii speciale la clasă
40. FII PRO ÎN ŞCOALA INCLUZIVĂ priorităţi, perspective şi provocări -
41. Folosirea creativă, utilă și sigură a Internetului de către copii (FUCSI)
42. Formarea profesorilor metodişti
43. Formarea profesorilor suplinitori
44. Formarea profesorilor la standarde europene- poarta elevilor către o piață a muncii competitivă în context european
45. Gestionarea și managementul resurselor umane
46. Go Lab - în procesul educațional
47. Instrumente multimedia în școală
48. Legi, norme, și proceduri în managementul resurselor umane din sistemul de învățământ
49. Managementul formării continue în școli
50. Managementul financiar al organizaţiei şcolare
51. Managementul proiectelor
52. Managementul situațiilor de urgență
53. Mentoratul – de la teorie la practică
54. Managementul riscului în structurile infodocumentare din învățământ- biblioteci și centre de documentare și informare
55. Management și consiliere pentru cariera didactică
56. Managementul achizițiilor publice în unitățile școlare
57. Managementul conflictelor, negociere şi mediere
58. Matematica-de la concret la abstract
59. Modelarea comunicării integrale la copii / tineri
60. Noi perspective ale predării limbii române şi limbii latine în gimnaziu
61. Noile educații și problematica lumii contemporane
62. Noua generație de proiecte educaționale europene 2014-2020
63. Perfecționarea cadrelor didactice care predau disciplina Educație tehnologică.
64. Perfecționarea responsabililor cu protectia datelor cu caracter personal.
65. Pregătirea, organizarea şi desfăşurarea demersului didactic în cadrul lecţiilor de limba şi literatura română
66. Prevenirea corupției în educație prin informare, formare și responsabilizare
67. Probleme ale evaluării în gimnaziu şi liceu la limba şi literatura română
68. Proiectarea, managementul şi evaluarea programelor educaţionale
69. Reducerea părăsirii timpurii a școlii - impact pozitiv în activitatea la clasă cu copiii și părinţii rromi – Curs interactiv
70. Religie şi cunoaştere ştiinţifică
71. Sistemul de valori într-o şcoală prietenoasă
72. Să comunicăm eficient în limba franceză
73. TIC pentru personalul didactic auxiliar
74. Utilizarea instrumentelor multimedia
Specializarea înscrisă pe diplomă *
Fără prescurtări
Your answer
Gradul didactic *
Choose
definitivat
gradul II
gradul I
profesor emerit
doctor
fără grad
Vechimea în învăţământ *
Your answer
Menţionez că pot frecventa cursurile în una din zilele (a.m./p.m.): *