Prešov v akcii 2019 - Registrácia na športové turnaje
V rámci sídliskového festivalu PREŠOV V AKCII 2019 budú prebiehať amatérske športové turnaje: 17.8. (sobota) turnaj vo futbale, volejbale a tenise (dvojhra) a  18.8. (nedeľa) turnaj v streetballe a tenise (štvorhra).
Hlavnou myšlienkou turnajov je dať príležitosť neprofesionálnym (neregistrovaným) športovcom si zasúťažiť, preto prosíme o rešpektovanie tejto myšlienky pri skladaní svojich tímov.

Dobrovoľné štartovné je 2 EUR/osoba, ktoré zahŕňa občerstvenie, pitný režim a tombolový lístok.
Pre prihlásenie svojho tímu vyplňte nasledujúci formulár.

!! REGISTRÁCIA K VOLEJBALU ZASTAVENÁ !!

Základné informácie k športovým turnajom:

Futbal: Futbal sa bude hrať na trávnatom ihrisku, podľa pravidiel, ktoré obdrží každý kapitán družstva po registrácii. Zloženie tímov je 1 brankár + 4 hráči (prípadne náhradníci, striedanie počas zápasu bude možné len pri polčasovej výmene strán). Trvanie jedného zápasu je 2x7 minút. Každý zápas sa musí skončiť víťazstvom jedného z mužstiev, v prípade remízového stavu v riadnom hracom čase, budú nasledovať pokutové kopy, po 3 kopy na každej strane, plus pripadne ďalšie, kým sa nerozhodne. Zmena pravidiel vyhradená v závislosti na počte prihlásených tímov.

Streetball: Streetball sa bude hrať v telocvični, podľa štandardných pravidiel, ktoré podrobné obdrží kapitán každého družstva po prihlásení. Zloženie tímov je 3+1 náhradník. Zápas sa hrá buď 10 minút alebo víťazí tím, ktorý pred časovým limitom dosiahne prvý 15 bodov.

Tenis: Dvojhry a štvorhry sa hrajú na antukových dvorcoch. Hrá sa na jeden víťazný set do 4 (v prípade výsledku 4:4 rozhoduje tiebreak). Turnaja sa môžu zúčastniť muži aj ženy. Detailnejšie pravidlá budú zaslané po registrácii.