2023 Tavasz - NJE Villanyfényes bajnokság
1. A BAJNOKSÁG SZERVEZŐJE: A Neumann János Egyetem futsal házi bajnokságot a Neumann János Egyetem Sportközpontja szervezi, rendezi, irányítja és ellenőrzi. Járdi Ádám 20/574-5557 jardi.adam@uni-neumann.hu

2. A BAJNOKSÁG CÉLJA: Az egyetem sportéletének fejlesztése. Sportolási lehetőség biztosítása a hallgatók és dolgozók számára.

3. A BAJNOKSÁG HELYE ÉS IDEJE: A mérkőzések megfelelő idő esetén a Homokbánya kollégium műfüves pályáján. A mérkőzések időpontja hétfő-szerdai esti időpontok előzetes egyeztetés szerint.

3.1 A bajnokság ideje: 2023. március-április

4. A BAJNOKSÁG RÉSZTVEVŐI: A Neumann János Egyetem nappali vagy levelező  jogviszonnyal rendelkező hallgatói, illetve jelenlegi dolgozói nevezhetnek. A nevezett csapatok a nevezéssel elfogadják és betartják Versenykiírásban foglaltakat.

4.1 A részvétel feltételei: Az a csapat, ahol hölgyversenyző is szerepel, mérkőzésenként legalább 5 percet a játéktéren kell töltenie. A szabály betartása mellett a pontkiosztás az alábbiak szerint alakul. Győzelem 3 pont, Döntetlen 1 pont, Vereség 0 pont. Csapatonként a játéktéren 4+1 fő játszik és ennél kevesebbel mérkőzést elkezdeni nem lehet.

5. A BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSA, HELYEZÉSEK ELDÖNTÉSE: A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak egy fordulót. A mérkőzés játékideje 2x12 perc 5 perc szünettel. A sorsolási tábla meghatározása a beérkezett nevezések számától függ.

6. NEVEZÉS, SORSOLÁS, MÉRKŐZÉS BEJELENTÉS

6.1 Nevezési határidő 2023. március 3.

6.2 Sorsolás: Sorsolásra 2023 március 3.-án kerül sor

7.  A CSAPATOK DÍJAZÁSA: A bajnokságban I – III. helyezést elért csapatok kupa díjazásban részesülnek (csapatonként 10 fő). Az éremdíjazás költségeit a szervezők biztosítják.

8. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

8.1 Sportfelszerelés: A csapatoknak egységes, de legalább ugyan olyan színű mezeben/pólóban kell szerepelniük.

8.2 Egyebek:
Oldalrúgás, sarokrúgás, szabadrúgás esetén az ellenfélnek legalább 5 méter távolságot kell megadnia. Ugyan ez vonatkozik a kapus általi labdajátékba hozásának, melyre 4 másodperc áll legfeljebb rendelkezésre.
A kapus a nagypályás szabályok szerint érintheti kézzel és lábbal is a labdát
Közvetlen szabálytalanságól kisbüntetőt rúghat a vétlen csapat, mely félidőnként számolódik. A büntetőt 6 méterről a kisbüntetőt 10 méterről kell elvégezni.
Sípcsontvédő ajánlott (NEM KÖTELEZŐ) Stoplis cipő még a HB kollégium műfüves pályáján sem használható.
•      Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény számít. Amennyiben ez döntetlen úgy a pontegyenlőségben álló csapatok gólkülönbsége számít.
Becsúszó szerelés megengedett
Sárga és piros lapos figyelmeztetés alkalmazható. Második sárgalap utáni vagy azonnali piros esetén a vétkes játékos végleg kiállítás sorsára jut. Helyette 5 perc elteltével másik játékos beállhat. A kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepeltethető.