Email *
Pomiaru jakiego elementu ma prawo żądać Sędzia Główny? Wybierz prawidłowe. *
1 point
Required
Podczas strzelania rzutu karnego bramkarz celowo ściąga swój kask. Sędzia główny nakazał powtórzyć rzut karny i ukarał bramkarza karą 10’ za niesportowe zachowanie. Czy postąpił słusznie? *
1 point
Czy gracz, który jedną nogę ma w boksie a drugą na lodzie jest traktowany jako będący poza lodem ? *
1 point
Czy zgodnie z art. 149 – PRZESZKADZANIE – zawodnik może zostać ukarany Karą Meczu – KM ? *
1 point
Czy zawodnik ma obowiązek nosić kask podczas przebywania na ławce kar ? *
1 point
Czy zawodnik ma możliwość zmienić nr podczas meczu? *
1 point
Sędzia liniowy popełnił błąd dotyczący nadmiernej ilości graczy na lodzie. Gdzie nastąpi wznowienie gry? *
1 point
Sygnalizowana jest kara na gracza drużyny A, a drużyna B wymieniła bramkarza na dodatkowego gracza z pola. Gracz z pola drużyny B, będący w posiadaniu krążka podaje go do swojego współpartnera. Krążek odbija się od zawodnika drużyny A i wpada do bramki. Decyzja sędziego ? *
1 point
Podczas serii rzutów karnych po zdobyciu gola, Kapitan drużyny zażądał pomiaru kija gracza, który wykonywał rzut karny. Kij okazał się nieprawidłowy. Sędzia Główny anulował gola i odesłał zawodnika na ławkę kar. Czy postąpił słusznie? *
1 point
Które z poniższych kar może nałożyć Sędzia Główny z artykułu 160 – PODCIĘCIE Z TYŁU? Zaznacz prawidłowe. *
1 point
Required
Czy zawodnik biorący udział w meczu PHL a nie mający skończonych 18 lat może używać niepełnej osłony twarzy (półpleksa)? *
1 point
Jaki jest dopuszczalny wymiar zakrzywienia łopatki kija ? *
1 point
Obie drużyny znajdują się na lodzie. Drużyna gości odmawia rozpoczęcia gry. Sędzia główny natychmiast ukarał drużynę karą mniejszą techniczną i nakazał drużynie rozpoczęcie meczu w ciągu 2 minut. Czy postąpił słusznie? *
1 point
Czy podczas rozgrzewki zawodnicy muszą używać koszulek z numerami ? *
1 point
W sytuacji gdy bramkarz drużyny A został odwołany z lodu zawodnik drużyny B znajdujący się w sytuacji kontrataku jest faulowany z tyłu w celu zapobieżenia zdobycia bramki. Decyzja sędziego ? *
1 point
Zawodnik przedwcześnie opuścił boks kar na skutek błędu sędziego kar. W momencie przebywania zawodnika na lodzie jego drużyna zdobyła gola. Decyzja sędziego ? *
1 point
Czy zawodnik nie wpisany do protokołu, lecz zgłoszony do gry w turnieju (lidze) może brać udział w przedmeczowej rozgrzewce ? *
1 point
Które z poniższych kar może nałożyć Sędzia Główny z artykułu 156- CIĄGNIĘCIE ZA WŁOSY, KASK, KRATĘ? *
1 point
Required
W strefie końcowej drużyny A na skutek kontuzji zawodnika drużyny B nastąpiła przerwa w grze. Gdzie nastąpi wznowienie? *
1 point
Na zawodnika A5 została nałożona kara mniejsza za zahaczanie. W tej samej przerwie w grze drużyna A została ukarana karą mniejszą techniczną. Drużyny rozpoczną grę w układzie sił? *
1 point
Drużyna gości odmawia udziału w serii rzutów karnych. Sędzia oznajmił remis i sporządził raport do odpowiednich władz. Czy postąpił słusznie? *
1 point
Podczas wykonywania rzutu karnego wystrzelony krążek uderza szyby ochronne za bramką, odbija się i wraca uderzając bramkarza w plecy, a następnie wpada do bramki. Jaka decyzja sędziego ? *
1 point
Jaka jest maksymalna dopuszczalna długość łopatki kija ? *
1 point
Imię i Nazwisko *
Na drużynę A nałożono karę mniejszą techniczną za nadmierną ilość graczy na lodzie. W tej samej przerwie w grze, drużyna A poprosiła o pomiar prawidłowości kija gracza drużyny B. Kij okazał się prawidłowy i drużyna została ukarana łącznie dwoma karami technicznymi. Drużyny rozpoczną grę w układzie sił? *
1 point
W sytuacji wznowienia na środku, przeprowadzanego z innej przyczyny niż rozpoczęcie tercji lub zdobycie bramki, w systemie czterech sędziów procedurę wymiany graczy przeprowadza *
1 point
B6 zagrywa krążek wysoko uniesionym kijem. Krążek odbija się od bramkarza drużyny A i zostaje przejęty przez zawodnika B10. Decyzja sędziego ? *
1 point
A6 – 2 minuty w 3:00  A9 – 2+2 minut w 3:00 A7 – 2+2 minuty w 3:00       B11 – 2+2+2 minuty w 3:00   B12 – 2+2 minuty w 3:00          W czasie 3:00 drużyny grają w zestawieniu ? *
1 point
Jaka jest dopuszczalna maksymalna długość trzonka standardowego kija  ? *
1 point
Która drużyna musi rozpocząć procedurę zmian jako pierwsza? *
1 point
Czy podczas toczącej się gry bramkarz może podjechać do swojej ławki graczy celem wymiany złamanego kija ? *