Pajol Open 2 - stolnoteniski turnir tik do mora

Dobrodošao/la na drugo izdanja amaterskog stolnoteniskog turnira Pajol Open!

Za razliku od prošlogodišnjeg, turnir je podijeljene u dva dana:

-prvi dan koji je ujedno kvalifikacijski je na rasporedu u srijedu, 24.8.2022.,

-dok je razigravanje za poredak od prvog do četvrtog mjesta planirano za petak, 26.8.

Naravno, sve ovisi o vremenskim prilikama (posebno vjetru). Mjesto akcije je Pajol beach bar, a o ovisno o broju prijava utvrditi će se i točan vremenski početak igranja prvog (kvalifikacijskog) dana.

Sudjelovanje na turniru je besplatno, dakle nema kotizacije, ali je potrebno ispuniti ovu prijavnicu s točnim podacima. Rok za prijave je do utorka, 16.8. do 20h. Nakon toga, prijave se neće uvažavati.

U nastavku općenite, ali i važne informacije.

•Ovisno o broju prijava u planu su dva formata natjecanja: kup ili razigravanje po skupinama.

•Obavezno je nošenje svoje opreme (reket).

•Na turniru se mogu prijaviti punoljetne osobe (navršenih 18 godina) kao i strani državljani (također punoljetni).

•Kategorije natjecanja su pojedinačno i u parovima.

•Svaka se osoba može prijaviti makismalno jednom u obje kategorije.

•Skrećemo pozornost da je turnir amaterskog karaktera, stoga profesionalci (aktivno treniranje i natjecanje za neki klub) se ne mogu prijaviti, samim time ni sudjelovati.

•Igrač/ica koji prvi osvoji 11 poena osvaja set, a igra se na dva dobivena seta.

•Pri rezultatu 10:10 igra se produženi set, na dva poena razlike, npr. 12:10, 13:11 itd.

•Poslije svakog seta, mijenjaju se strane.

•Nije dozvoljeno, kao u tenisu, lopticu udariti iz voleja (prije nego što odskoči).

•Loptica je ispravna ukoliko pogodi isključivo gornju površinu ili ivice, ali ne i bočne ivice stola.

•Svaki igrač/ica servira dva puta, nakon čega protivnik/ica dobija servis. Izuzetak je ako se igra produžetak seta, npr. pri rezultatu 10:10, tada svaki igrač/ica servira naizmjenično.

•U igri parova, servis mora ići dijagonalno iz svoje desne polovine u protivničku, a kod pojedinačne igre, nema ograničenja.

•Tzv. "automat" pri rezultatu 6:0, gdje se set prekida tj. osvaja ga igrač/ica koja je ima šest peona.

•Bodovanje (u slučaju natjecanja po skupinama): pobjeda donosi dva boda, poraz nula bodova.

Sign in to Google to save your progress. Learn more
Ime i prezime: *
Točan kontakt (mobitel i e-mail): *
Naziv tima (obavezan ako se igra u parovima): *
Napomena:
U slučaju lošeg vremena (posebno vjetra) turnir se odgađa za novi termin, ali o tome i općenito o formatu i satnici natjecanja šaljemo povratni info na navedeni kontakt.