OTEPÄÄ VALLA MÄNGUD - RANNAVOLLE
Sündmus toimub pühapäeval 6. juunil algusega kell 11:00 KÄÄRIKU Spordikeskuses

Mängitakse alagrupi turniiri. Kus võistkonnad loositakse alagrupidesse (võimalusel oma võistlusklassi sees). Alagrupid on 3-4 võistkonnaga. Kõiki võistkonnad mängivad algarupi sees omavahel 1 korra läbi. Alagrupi kaks paremat saavad edasi põhiturniirlie, kus selgitatakse välja 1 võitja. 3-4 koha mäng peetakse lisaks finaalile.

Osalevad kuni viie (5) liikmelised segavõistkonnad, millest üks (1) liige peab olema kindlasti naine. Soovitavalt kolm meest ja kaks naist üles antud.

Väljakul on korraga 2 meest ja 1 naine

Enne kohtumist viib kohtunik läbi kaptenite vahel loosimise. Loosi võitja saab valida kas poole või pallingu või vastuvõtu.  Loosi kaotajale jääb ülejäänud valik. Teises geimis saab valikuvõimaluse, esimeses geimis loosimise kaotaja. Otsustavas geimis viiakse läbi uus loosimine.

Vahetust saab teha ühes geimis üks kord.

Mängitakse üldtunnustatud võrkpalli reeglite kohaselt 8x8 m liivaväljakul.

Mängu võidab võistkond, kes on võitnud kaks geimi.

Geimi ( välja arvatud kolmanda ) võidab võistkond, kes esimesena kogub 21 punkti minimaalse vahega 2 punkti. Seisul 20-20 mäng jätkub, kuni 2-punktiline vahe on saavutatud ( 22-20; 23-21 jne. ). Geimide seisul 1-1  mängitakse otsustav ( kolmas ) geim 15 punktini minimaalse vahega 2 punkti.

Mängijate asetus on vaba. Nende asetus väljakul EI OLE määratletud.

Pall on “sees”, kui ta puudutab maad mänguväljaku piirides, kaasa arvatud piirdejooni.

Pall on “väljas”, kui ta:
a) Kukub täielikult väljakupiiridest välja ( ilma piirdejooni puudutamata );
b) Puudutab eset väljaspool väljakut või inimest väljaspool mängu;
c) Puudutab antenne, nööre, poste või võrku väljaspool antenne ja piirdelinte,
d) Ületab täielikult pallingu. või võistkonna kolmanda
puute ajal võrgu vertikaaltasapinna osaliselt või täielikult väljaspool üleminekuala.
Pall on “väljas”, kui ta läbib täielikult võrgu alumise osa

Kummalgi võistkonnal on õigus maksimaalselt kolmele pallipuutele, et saata pall tagasi üle võrgu vastaspoolele.
Võistkonnale loetakse pallipuuteks mitte ainult mängija ettekavatsetud löögid, vaid ka juhuslikud pallipuuted. Mängija ei tohi palli puudutada kaks korda järjest

Kaks mängijat võivad palli puudutada üheaegselt. Kui võistkonnakaaslased puudutavad palli üheaegselt, loetakse see kaheks eraldi löögiks. Kui mõlemad võistkonnakaaslased sirutavad palli poole, kuid ainult üks neist puudutab palli, loetakse see üheks pallipuuteks. Mängijate kokkupõrget ei loeta veaks.

Palli võib puudutada ükskõik millise kehaosaga.

Kui pall ületab võrku, võib see seda puudutada.

Mängijal on keelatud on puudutada ükskõik millist võrgu osa või antenne.

Iga mängija vastutab oma tervisliku seisundi eest.

Tuletame meelde, et haigena jää koju ja teavita korraldajat või leia asendaja. Korraldaja tagab oslajetele desinfitseerimisvahendite olemasolu ja piisava ruumi 2+2 distantsi hoidmiseks.

NB! Võistkond saab kasutada hooaja jooksul kokku maksimaalselt 25 inimest erinevate alade peale.